Спочатку на грип хворіли переважно діти, на сьогодні на прийомі більше дорослих. Серед основних симптомів — висока температура та сухий кашель
Спалах грипу. Основні скарги — це висока температура тіла, біль у м’язах, сухий кашель.
Недуга швидко шириться, має контагіозний перебіг. Лише за грудень — більше 100 хворих у Козятині. Як стверджують лікарі — це грип А, який за останні два роки, у період пандемії коронавірусу, трохи «притих».
Кожного року нас атакують різні віруси. Як не грипи й ГРВІ, то коронавіруси. За словами медиків, останній, вже майже відступив. Принаймні, серед козятинчан. Лікарі фіксують поодинокі випадки Ковіду і його симптоми мають значно легший перебіг. А от грип, навпаки, активно шириться серед людей і має доволі важкий перебіг. Козятинчани скаржаться на високу температуру, яку важко збити, на виснажливий кашель і ломоту в тілі.
Кількість хворих постійно зростає. Це при тому, що не всі звертаються до лікарів і не всі обстежуються. Спочатку хворіли переважно діти, на сьогодні на прийомі більше дорослих. За два роки ізоляції через Ковід, в минулому і позаминулому році, грипу практично не було. Цей рік грип є і він має важкі симптоми. Помітили, що у хворих, які зверталися до нас із респіраторними симптомами, Ковід не підтверджувався, тести були негативні. Розпочали тестування щодо грипу. Вони підтвердилися.
Тепер про симптоматику грипу, що вирує серед козятинчан. Найперше — високі цифри температури, 39, 39,5, яка важко піддається жарознижувальним препаратам. Виражена слабкість, головний біль, біль в м’язах і суглобах. На третій-четвертий день з’являється нежить і сухий кашель. Кашель надсадний, виснажливий.
Рекомендується в перші дні звертатися до сімейних лікарів, для того, щоб було розписане адекватне лікування. Не займайтесь самолікуванням. Також грип дає ускладнення у вигляді пневмонії і це ще одна причина не лікуватись самостійно. Він швидко передається після контакту з хворим (інкубаційний період від трьох годин до трьох діб). Вже на другий-третій день можуть бути перші прояви хвороби. Обов’язково пам‘ятайте про так звані тривожні симптоми: запаморочення, втрата свідомості, нудота, блювота, марення, судоми. Терміново звертайтесь до лікаря!
Чи можна вберегтися від грипу і чи є дієві поради для того, аби знизити ризик захворіти?
— Якщо говорити про ситуацію на сьогодні, коли грип вже швидко розповсюджується, найперше, що рекомендується, звести до мінімуму перебування в місцях скупчення людей, особливо, в закритих приміщеннях, громадському транспорті. Крім того, важливе значення має індивідуальна профілактика. Бажано захищати себе маскою. Відмічається, що ковід додав розуміння щодо носіння масок саме хворим. І враховуючи, що грип теж передається повітряно — крапельним шляхом, для захисту оточуючих маску повинні носити пацієнти з респіраторними симптомами, перебуваючи в людних місцях. Але не всі є свідомими. Маємо оберігати себе. Тепер про специфічну профілактику. Щороку рекомендується вакцинуватись, особливо вагітним жінкам і людям з цукровим діабетом, хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, дихальної системи. Можна чітко сказати — вакциновані переносять хворобу набагато легше, вакцинація запобігає ускладненням.