Сімейний лікар

Які послуги надає твій сімейний лікар і чому це безоплатно?
Дуже довго медична допомога була безкоштовною лише на папері, а насправді за все доводилося платити. Трансформація медичної системи ввела поняття гарантованого пакету – чіткого переліку послуг, які на 100% за кожного громадянина оплачує держава. Розказуємо, що входить в цей пакет у твого сімейного лікаря.

Що лікує сімейний лікар?
Якщо коротко – то майже усе! Діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, ведення пацієнтів з хронічними хворобами і станами – тепер це відповідальність сімейних лікарів. Вони стають першою і головною точкою контакту пацієнта з медичною системою. На рівні сімейних лікарів у світі вирішують до 80% питань, пов'язаних зі здоров'ям. В Україні така модель лише розбудовується. Сімейні лікарі вчаться працювати з міжнародними системами й інтенсивно займаються професійним розвитком, аби бути конкурентними в нових умовах.
Навіть якщо тобі точно до вузькопрофільного спеціаліста (хірурга, кардіолога тощо), то все одно спершу до сімейного лікаря. Якщо буде потреба, він дасть направлення.
Акценти зміщуються на профілактику хвороб, бо це значно простіше і дешевше – як для пацієнта, так і для держави. В перелік послуг сімейних лікарів входять профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань – цукрового діабету, ВІЛ, туберкульозу, раку грудної залози, передміхурової залози, колоректального раку, гіпертонічної хвороби та інших серцево-судинних захворювань. Крім того, сімейні лікарі розкажуть, як налагодити режим сну та харчування, перейти до здорового способу життя, позбутися залежностей і де шукати допомогу для цього.
Коротко про головні послуги сімейних лікарів:
У твого сімейного лікаря або лікарки можна:

 • пройти базові аналізи та дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкозу крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограму, вимірювання ваги, зросту, окружності талії, а також тропонін (визначає проблеми з серцем), ВІЛ, вірусні гепатити;
 • контролювати ризик цукрового діабету, ВІЛу, туберкульозу, гіпертонії та інших серцево-судинних хвороб, раку молочної та передміхурової залоз, колоректального раку, раку легенів, шкіри, ротової порожнини, щитоподібної залози;
 • вакцинуватися: за Календарем профілактичних щеплень є безоплатні вакцини проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту;
 • отримати електронний рецепт за програмою Доступні ліки ;
 • отримати електронний рецепт на потрібні ліки, щоб придбати їх за кодом у будь-якій аптеці;
 • ведення пацієнтів які потребують паліативної допомоги.

Повний перелік послуг на первинці міститься в наказі МОЗ за посиланням.

Також у нашому закладі є:

 • Жіночий оглядовий кабінет;
 • Чоловічий оглядовий кабінет;
 • Денний стаціонар;
 • Пункт невідкладної медичної допомоги;
 • Кабінет щеплень;
 • Медична лабораторія.

Чому це безоплатно?
Гроші за обслуговування кожного пацієнта, який підписав декларацію, платить Національна служба здоров'я (НСЗУ). Медзаклади отримують гроші за визначеним тарифом щомісяця.
Декларація з лікарем – твій квиток для отримання безоплатних медичних послуг. Зі свого боку маєш дослухатися до рекомендацій свого лікаря, не займатися самолікуванням і не намагатися повернути старі правила, пропонуючи хабарі лікарям.

Адреса:
22100, Вінницька обл., м. Козятин, вул. Незалежності, 75
Вінницька обл., м. Козятин, вул. Незалежності, 75:
GPS: 49.730463173275, 28.837402760983
Графік роботи:
ПН_ПТ 8-18
СБ 8-13 НД 9-12

Вінницька обл., м. Козятин, вул. Незалежності, 75

Вінницька обл., м. Козятин, вул. Незалежності, 75