Доступні ліки

Програма “Доступні ліки”

За програмою реімбурсації “Доступні ліки” пацієнти можуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету II типу, а також для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів.

Чому саме ці категорії хвороб покриваються програмою “Доступні ліки”

Тому що саме від них найчастіше помирають українці або ж якість їхнього життя суттєво знижується. При тому, що ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно.

Наразі у програму “Доступні ліки” входить 297 лікарських засобів, а кількість безоплатних складає 93. Так, у програмі “Доступні ліки”:

205 лікарських засобів – для лікування серцево-судинних захворювань;

24 – для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів;

48 – для лікування діабету ІІ типу;

18 – для лікування бронхіальної астми;

2 лікарських засоби – для лікування ревматичних хвороб (за ці препарати пацієнт сплачує повну ціну).

Детальний алгоритм отримання електронного рецепта на “Доступні ліки”:

На сьогодні програма включає лише монопрепарати, тобто такі, які містять одну діючу речовину. Саме ця речовина, а не комерційна назва ЛЗ, вказується в електронному рецепті. Тому може трапитися так, що в переліку «Доступних ліків» відсутні комбіновані ліки (складаються із кількох діючих речовин), якими пацієнт лікувався раніше за власний кошт.

Не варто хвилюватися: кожну з цих речовин можна отримати в окремому ЛЗ – це поширена практика за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я. Пацієнт має можливість замість однієї дорогої таблетки приймати дві різних, але дешевші чи безоплатні.

Якщо ви маєте серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму або діабет ІІ типу, то, щоб отримати е-рецепт на «Доступні ліки», необхідно:

  • звернутись до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким підписана декларація;
  • отримати рецепт, який лікар виписує в електронній системі охорони здоров’я. Е-рецепт надходить на мобільний пацієнта у вигляді смс із унікальним номером та кодом підтвердження;
  • звернутись до будь-якої аптеки, яка має наліпку «Доступні ліки» та назвати номер рецепта і код підтвердження та отримати ліки безплатно чи з незначною доплатою;
  • якщо потрібних ліків в аптеці немає, то їх можна замовити та завітати до аптеки пізніше, або обрати інший аптечний заклад.
Адреса:
22100, Вінницька обл., м. Козятин, вул. Незалежності, 75
Вінницька обл., м. Козятин, вул. Незалежності, 75:
GPS: 49.730463173275, 28.837402760983
Графік роботи:
ПН_ПТ 8-18
СБ 8-13 НД 9-12

Вінницька обл., м. Козятин, вул. Незалежності, 75

Вінницька обл., м. Козятин, вул. Незалежності, 75