Цьогоріч очікується черговий спалах кору!

Кір – одна з найбільш заразних інфекцій у світі, яка часто має тяжкий перебіг із розвитком ускладнень, передається повітряно-крапельним шляхом. Із 10 невакцинованих осіб, які контактували з хворим. 9 хворіють. Захворювання починається з високої температури, загальної інтоксикації та нездужання, з явищами запального характеру - біль у горлі, кон’юнктивіт, рясною висипкою. Навіть неускладнений кір перебігає досить важко. Агресивна поведінка вірусу призводить до значного зниження імунітету. В період уявного одужання часто приєднується вторинна інфекція, що викликає загрозливі ускладнення: гнійні отити, пневмонії, менінго-паненцефаліти. Згідно офіційних даних Всесвітньої організації охорони здоров’я із тисячі хворих на кір - одна людина помирає. Специфічного лікування проти кору не існує. У 2018-2019 роках Україна пережила черговий спалах кору, Вінниччина теж мала високі показники захворюваності та смертельні випадки. Козятинський район не був виключенням. Так у 2018 році було зареєстровано 109 випадків захворювання на кір, з них 45 дітей; у 2019 році – 230, з них 98 дітей, у 2020 році – 2.

Низькі рівні охоплення щепленнями призводять до циклічних спалаху кору - кожні 5-6 років. За останні роки серед дитячого населення області, в т.ч. наших громад, накопичився досить суттєвий прошарок дітей, які за різних причин не отримали своєчасну вакцинацію згідно Календаря профілактичних щеплень, в тому числі проти кору. Для недопущення спалаху та розповсюдження кору на території України 17 липня стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації. Її метою є до вакцинувати проти кору всіх не щеплених дітей, які з різних причин пропустили щеплення КПК, та забезпечити умови, щоб усі діти вчасно отримували такі щеплення. Для колективного імунітету необхідно щоб 95% населення були вакцинованими, у наших громадах середній показник становить 40-45%.

Звертаємося до Вас з проханням звернутися до сімейного лікаря і перевірити вакцинальний статус своєї дитини. Якщо, за будь-яких причин, Ваша дитина пропустила чергову дозу вакцинації (у 12 місяців та 6 років), обов’язково надолужте це. Незважаючи на важкі часи, всі діти до 18-ти років, які не були щеплені до початку нового навчального року, повинні отримати дві дози вакцини (з інтервалом у мінімум місяць). Не довіряйте фейковій інформації з невідомих джерел про небезпечність вакцин і недоцільність проведення щеплень! Всі вакцини в Україні безпечні, зареєстровані, схвалені до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Міністерством охорони здоров’я України. Вакцина КПК захистить Вашу дитину не тільки від кору, а й від епідемічного паротиту та краснухи.

Важливо, хронічні захворювання не є протипоказом до вакцинації. Діти, які мають бронхіальну астму, цукровий діабет, муковісцидоз, серцево-судинні чи інші хронічні захворювання, потребують щеплення в першу чергу, адже ризик зараження кором і розвитку серйозних ускладнень після хвороби в них значно вищий.

Не відкладайте здоров’я своїх дітей на завтра, провакцинуйте їх вже сьогодні!

Завідувач відділенням епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань - Інна ПРОЦЬ

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
23.12.2024

Попереду емоційні святкові дні і не менш емоційна підготовка до них 👇

Бо усі прибирання, прикрашання,...

20.12.2024
Сьогодні, 19 грудня, Верховна Рада України прийняла Закон №12178 у другому читанні та в цілому,...
19.12.2024
19 грудня в приміщенні ФАПу с Махаринці було людно. Як і планувалось, відбувся виїзд бригади фахівців Козятинської...
18.12.2024

У новорічні свята дійсно важливим є твій внутрішній стан, а не кількість салатів на столі. Зроби ці дні приємними...

Адреса:
22100, Вінницька обл., м. Козятин, вул. Незалежності, 75
Графік роботи:
Пн - Пт: 8:00-18:00
Сб: 8:00-13:00
Нд: 9:00-12:00